Barion Pixel

IV. MODUL

1. AHOGY KINT ÚGY BENT

Ahhoz hogy megértsük, hogy min alapul a sors elemzés, ehhez két törvényszerűséggel kell megismerkednünk. Akik jártasak az ezoterikus témákban, azok már találkozhattak velük.

Ez a két szabály pedig a következő:

  1. „Ahogy fent, úgy lent, ahogy kint, úgy bent.”  
  2. „Minden kezdet magában hordozza a végkifejletet.”

Mivel ezek az egész földi életünk alapjait írják le, ezét meg kell ismerkednünk velük, mielőtt belekezdenénk a sors elemzésébe.

Nézzük mit is jelentenek tehát ezek a mondatok a gyakorlati életben:

Az első mondat Hermész Triszmegisztosz „Smaragdtábla” című művének első mondata, és alapját képezi az egész ezoterikus szemléletmódnak. Hogy teljesen megértsük az üzenetét, két részre kell bontanunk.

Kezdjük a mondat második részével, mert a hétköznapok szintjén ez a könnyebben érthető rész: „AHOGY KINT, ÚGY BENT”. Ahogy elindulsz az ezoteria útján, azonnal találkozol ezzel a kifejezéssel. A jelentése leegyszerűsítve az, hogy ami benned van, azt tükrözi vissza a külvilág, és fordítva, amit a külvilágban látsz, az van benned. És ha nem tetszik, amit a tükörben látsz, akkor változtasd meg azt, ami belül történik, hiszen a külvilág csupán ennek a kivetülése.

Sajnos, nagyon gyakran félremagyarázzák, és bűntudatkeltésre használják ezt a törvényszerűséget.

Nézzük meg, mi is a probléma ezzel valójában:

Amikor egy nehéz helyzetbe kerülsz, megbántanak, megaláznak, tönretesznek, akkor ez a gondolatmenet, még mélyebbre taszít téged.  Hiszen arról szól, hogy ez a negatív viselkedés, amivel téged bántottak benned van… Vagyis nem a másik a hibás azér,t ami történt, hanem Te magad vagy a felelős a történtekért. Mi ez, ha nem áldozat hibáztatás!!!

Sajnos, nagyon sok ezoterikus csoport így működik, mégpedig azért, mert aki bűnösnek érzi magát, az irányítható és manipulálható. Az EGO játszmáktól nem mentesek ők sem. De ebbe most nem akarok mélyebben belemenni.

Egyetlen dologra figyelj, ha csatlakozol egy csoporthoz, hogy ez a közösség felemel téged, vagy lehúz energetikailag. Feltöltődsz tőle, vagy elgyengülsz? Ebből egyértelműen tudni fogod, hogy ott van-e a helyed! A legjobb jelzőrendszer Te magad vagy. Persze, ha nem vagy mazochista  😉

Vegyünk egy példát a gyakorlati életből arra, hogy lássuk, hogyan lehet félreértelmezni ezt a mondatot: 

Képzeld el, hogy egy olyan párkapcsolatban élsz, ahol a párod erőszakos, hatalmaskodó és manipulatív. Nézzük, hogy mit mond erről a helyzetről az, aki szó szerint veszi a mondatot:

  • Te egy erőszakos, hatalmaskodó manipulatív ember vagy a lelked mélyén, ő csak tükröt tart neked. Ez mind benned van!

Most figyelj befelé egy kicsit. Milyen érzést keltett benned ez a mondat…? Össze szorult a gyomrod tőle? Szégyenkezel miatta? Felteszed a kérdést magadnak, hogy tényleg ennyire rossz vagyok????

Ennek következményeként rossz érzések keletkeznek benned, bűnösnek, kicsinek, gyengének érzed magad. Szerinted hová vezetnek azok a mondatok, amelyek leviszik az energiaszintedet? Fejlesztenek, előre visznek, arra késztetnek, hogy jobb legyél? Hát nem! Legfeljebb arra, hogy depresszióba és önvádba süllyedj.

Most nézzük egy másik szempontból ezt a helyzetet.

Vagyis vizsgáljuk meg,  hogy mi  a helyzet akkor, ha neked egy erőszakos, manipuláló párod van.

  • Milyen érzéseket kelt benned? Valószínű beindítja benned védekezést, vagy a lázadást, de gyakran úgy érzed, nincs elég erőd ahhoz, hogy szembe szállj vele.
  • Milyen reakciót vált ki az ő viselkedése belőled? Sírsz, dühöngsz, vagy egyszerűen csak visszahúzódsz a konfliktus elől?

Vajon mire fog ez ösztönözni téged?

  • Hogy fejlődj az önérvényesítés területén. Vagyis, tanuld meg kijelölni a határaidat!
  • Önvédelmi technikákat tanulsz, és fejleszted az önismeretedet.
  • Elkezded feltárni, hogy honnan hozod az áldozati szerepet, és azt is, hogy hogyan tudsz ennek véget vetni.

Vajon felismerted volna azt, hogy problémád van az önérvényesítéssel, ha nem egy ilyen pár kerül melléd? Ha körülötted mindenki kedves, aranyos, toleráns. Hagyják, hogy azt tedd, amit szeretnél, nem akarnak irányítani, meggyőzni semmiről. Nincs rajtad nyomás, kényszer, nem várnak el tőled semmit… Tudnál fejlődni az önérvényesítésben? Ugye nem…?

Akkor vajon hogy is kell értelmezni ezt a törvényszerűséget?

IV. modul feldolgozottsága
0 hozzászólás

Hagyjon egy választ!

Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?
Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

2024 © Copyright | lelkunkkodjai.hu | e-mail: nora@lelkunkkodjai.hu | A böngészés és bankkártyás fizetés biztonságát SSL védelem garantálja
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com